Planeerimislahendused

See on esimene etapp disain-projekti loomisel. See on tähtis töö, mis seisneb ruumi mugavas ja korrektses funktsionaalses tsoneerimises, mööbli paigutuses selle ruumi sees. Tihti juhtub ju nii: inimesed ostavad eluaseme oma raha eest, tekib kiusatus mõelda, et kuna olen omanik, siis see tähendab, et võin korteris teha, mida tahan. Kuid see vabadus on kujuteldav ja iga ruumi otstarve on plaanidel selgelt määratletud. Aga juhtub, et inimene ostis korteri ja ei pööranud selles funktsionaalsete piirkondade asukohale erilist tähelepanu. Arvas, et on vaja võimalikult kiiresti raha investeerida ja alles siis tegeleda eluaseme korrastamisega. Peale korteri omandamise ära vormistamist selgub, et see ei vasta omaniku ettekujutusele mugavusest ega sobi tema perele. Ja juhtub, et ostetud korter on täiesti “vaba planeeringuga” korter, milles peale sanitaarsõlmede ja seinte polegi midagi muud…

Sellistel juhtudel, aga ka siis, kui otsustate lihtsalt oma korterit ümber planeerida, aitan Teid hea meelega ruumi õigesti planeerimisel ja aitan parandada mõningad selle ebasobivused, teen ta rohkem hubasemaks ja kohandan mugavamaks elamiseks. Samal ajal võtab planeering arvesse ruumide iseärasusi, vastab ergonoomikanõuetele ja vastab kohustuslikus korras normatiivdokumentide nõuetele, millega kehtestatakse eluruumide ümberehitamise ja ümberplaneerimise eeskirjad.

Niisiis koosneb planeerimisprojekti ettevalmistamine mitmest etapist või tööst:

  1. objektile väljasõit ja ruumide mõõtmisplaani koostamine
  2. planeerimislahenduste esialgsed variandid (3 varianti)
  3. lõplik planeerimislahendus
  4. vaheseinte demonteerimise plaan
  5. püstitatavate vaheseinte plaan

Planeerimislahenduste variantide juures on näidatud ligikaudne mööbli ja sanitaartehnika paigutus ilma mõõtmeid märkimata. Pärast Teiega nende variantide läbirääkimist koostatakse nende põhjal planeeringulahenduse lõplik versioon. Ehitustöödega alustamiseks on vaja vaheseinte demonteerimise plaani ja uuesti püstitatavate vaheseinte plaani. Niipea kui need on valmis, soovitan tungivalt mitte aega raisata ja alustada ümberplaneeringu kooskõlastamise menetlust asutustega, kes jälgivad elamute ja eluruumide tehnilise ekspluatatsiooni valdkonna seadusandlike normatiivaktide rakendamist.

Mida veel tahaks öelda? Planeerimisvariantide väljatöötamisel ei suuda ma kõiki Teie soove rahuldada. Ja asi pole selles, et fantaasia on kehv ja ideid napib. Kindlasti tuleb teada, et on olemas rida tegevusi, mis on mitmekorterilistes majades seadusega keelatud.